33 věcí, které jsem (ne)udělal v roce 2018

Začátkem roku 2018, když jsem psal článek 33 věcí, které udělám v roce 2018, jsem si říkal, že 365 dní se zdá jako poměrně dlouhá doba, ale člověk se ani nenaděje a ten rok je pryč.

A proč tento článek? Poslední položkou loňského To-Do listu bylo to, že si jej na konci roku přečtu a vyhodnotím, kolik se mi povedlo splnit. Na konci roku jsem si jej přečetl, ale vyhodnocení přináším až teď.

Co jsem zvládnul nebo se o to alespoň pokusil

Jak jsem již zmiňoval , tak zvýrazněných bodů si cením malinko víc a bylo pro mě více důležité je opravdu zvládnout.

1. Pokusím se více hýbat a pravidelně cvičit.

Nezačínáme tedy úplně ideálně, ale pokus tam byl. Počet návštěv posilovny se dostal až skoro k dvojcifernému číslu a nějaké ty náznaky pohybu by se taky našly, ale přiznávám, tohle jsem úplně nezvládnul.


2. Podám si na podzim přihlášku na UTB.

A pokračujeme.. Bohužel to dopadlo stejně, ovšem ne tak úplně moji vinou, jelikož jsem zjistil, že obor na který jsem se chtěl dostat bohužel nenabízí dálkové studium a možnost denního studia je pro mě nemožná, ale co si budeme.. Stejně bych ji nejspíše nepodal ani tak.


3. Budu si více spořit.

Začíná to být celkem smutný seznam… Ono, snaha byla, ale život je svině a investice do kryptoměn a i mnoho dalších investic neklaplo úplně podle plánu a taky jsem celkem dost utrácel a tak no, ale tak co. Třeba letos 


4. Zlepším se v angličtině.

Celkem jsem se o to snažil, ale myslím si, že výrazné zlepšení se nedostavilo, ikdyž třeba se pletu. Nemám poslední dobou moc možností si to někde otestovat.


5. Pořídím si kolo a začnu na něm pravidelně jezdit.

No.. Začíná to vypadat, že jsem se opravdu na všechno vykašlal, ale zde proběhl jen plánovaný přesun plánu na letošní rok, takže na jaře.. Opravdu, přísahám.


6. Podívám se alespoň na jeden hudební festival.

Celkem mě to přestává bavit.. Nikde jsem nebyl no, ale taky spíše proto, že mě žádný line-up natolik neoslovil, tudíž to není tak úplně moje vina, ne? 


7. Přečtu alespoň jednu knihu.

Přečetl jsem toho spousty, to jo, ale ne úplně v papírové podobě, ikdyž jednou jsem letos pročetl skoro celý manuál od Škoda Auto a to se počítá.


8. Oslavím dvaadvacáté narozeniny.

Výborně! Povedlo se! Tohle asi ani nešlo nesplnit, ale to je jedno, i tak z toho mám velkou radost.


9. Začnu se zase naplno věnovat grafickému designu.

Povedlo se asi ještě víc, než jsem čekal. Původně jsem fungoval jako grafik vždy jen na vedlejší činnost, ale později jsem se tomu věnoval méně a méně a pracoval jen pro minimum klientů, jelikož jsem měl spoustu práce s jinými projekty a svou hlavní prací, ale letos nastal poměrně velký zlom. S dlouholetým kamarádem jsme v září rozjeli vlastní reklamku a jako grafik jsem nyní na fulltime, takže kdyby jste cokoliv potřebovali, můžete se na mě obrátit i nadále.


10. Přestanu trávit tolik času v autě.

Předchozí projekt s tím byl hodně spojený a celkově jsem v autě trávil denně opravdu několik hodin, ale se změnou pracovního zaměření přišlo to, že auto využívám v podstatě jen k dojíždění do kanceláře a nutným přesunům z bodu A do bodu B.


11. Nakoupím ještě více kryptoměn.

Ne, ne, ne, ne. Je to sice lákavé, zvlášť po tom celoročním black friday (asi po vzoru Alzy, jenže tenhle byl opravdový), jsou ceny kryptoměn ideální k nákupu, jenže v bitcoinu mám peněz již celkem hodně a profit zatím nikde, takže držet a držet, ale nákupům se zatím i nadále vyhnu.


12. Budu pokračovat v tom, že nebudu NIKDY kouřit.

Povedlo se a věřím, že se bude dařit i dál, v tomhle jsem neoblomný. Kouření prostě rád nemám.


13. Budu pokračovat v tom, že nebudu MOC pít.

V rámci možností se to podařilo.


14. Pořídím si zase jiné auto, možná dvě nebo tři jako loni.

Přiznávám, že auta celkem střídám a je pravda, že stejné auto, které jsem měl začátkem roku taky již nemám, takže tento bod se taky splnil.


15. Budu míň objednávat z damejidlo a víc vařit.

Tohle se povedlo skvěle, ale hlavně díky mojí skvělé přítelkyni, která se nemohla dívat na to, jak se pořád krmím jen polotovary a nebo jídlem z dovozu. Teď mám výhradně domácí stravu, ale nevařím ji já no.


16. Spustím nový projekt, možná více projektů, kterým se budu věnovat.

V podstatě se to týká již bodu č. 9, což je pro mě opravdu velký projekt, ale je jich i spousta menších, jako například automat na loga nebo převzetí a znovurozjetí olomouckého Staxi a zdaleka nekončím, baví mě výmýšlet nové věci a během příštích několika měsíců zase něco velkého přijde.


17. Najdu si alespoň jeden nový koníček.

Tomuto v podstatě vděčím zase své přítelkyni, protože díky ní jezdím na bruslích a od letošního prosince i na lyžích a neskutečně moc mě to baví!


18. Přestanu dělat věci napůl, dotáhnu vše do konce.

Tohle je můj věčný problém, ale snažil jsem se s tím celý rok bojovat a myslím si, že většinu věcí se mi opravdu do konce dotáhnout podařilo.


19. Budu šťastnější než v roce 2017.

To jsem opravdu byl a věřím, že v letošním roce bude ještě šťastnější a v tom dalším ještě víc.


20. Usnu každý večer s pocitem, že jsem si nezapomněl vyčistit ty zuby.

Až na několik vyjímek, které měly ale vždy nějaký vážný důvod a své důležité opodstatnění se mi to dařilo skvěle.


21. Rozšířím svoji Apple rodinu na dvojciferné číslo.

Naopak jsem ji zredukoval, jelikož jsem zjistil, že zařízení jako Apple Watch a iPad jsou mi úplně k ničemu a vůbec je nevyužívám, takže jsem se jich zbavil a ani trošku mi nechybí, stejně tak letos


22. Budu cestovat – po česku, po evropě i mimo ni! PS.: potřebuji si vyřídit pas

Cestování mě neskutečně baví, hlavně když můžu cestovat na vlastní pěst a nemuset řešit cestovní kanceláře, průvodce atd. Cestoval jsem opravdu hodně, podařilo se mi v Evropě objet všechny sousední země a ještě spoustu dalších, klasické dovolenkové Chorvatsko, ale i třeba skoro exotickou Ukrajinu. PS.: pas jsem si vyřídil.


23. Zasadím v dubnu na terase nějakou zeleninu a bylinky.

Na to jsem tak trošku zapomněl, no nevadí, stane se.


24. Budu mít více volného času.

Ikdyž jsem tento bod neměl zvýrazněný, tak teď vidím jak moc byl pro mě důležitý. Volný čas a odpočinek je potřeba a opravdu si jej užívám!


25. Přestěhuji se do jiného města. 

Tohle se podařilo, ikdyž ne úplně podle plánu. Můj původní plán byl přestěhovat se do Liberce a začít pracovně fungovat v Německu, ale nakonec jsem od něj upustil, protože jazyk, protože kamarádi, protože zázemí a další.. Ovšem i tak jsem několik měsíců tak trošku neplánovaně bydlel v Prostějově, ale už jsem zase zpátky ve své oblíbené a milované Olomouci.


26. Začnu více fotit.

Tenhle bod byl myšlen hlavně instagramově a když se podívám na svoji loňskou aktivitu, tak musím říct, že se mi to moc nedařilo, ale zkusím to letos napravit, alespoň jedna fotka za měsíc.. To by mohlo klapnout, ne?


27. Vydám na blogu spoustu nových článků, o kterých teď nemám nejmenší potuchy.

Krásně se tady ten bod psal, i to odhodlání jsem v tu chvíli měl, ale nějak to nevyšlo, nevím vůbec proč. Psaní mě baví, ale nejspíše nemám nápady na témata, o kterých bych psal, ale i tak… čtěte můj blog, něco napíšu, slibuju.


28. Budu více navštěvovat své prarodiče.

Nesplnil jsem to a je to asi věc, které mě štve nejvíc, tohle chci opravdu změnit. O víkendu tam pojedu.


29. Dodělám všechny věci, který jsem loni odkládal.

Buď jsem na ty věci zapomněl a nebo se mi je dodělat povedlo, takže bych tento bod bral za splněný.


30. Nebudu volit Zemana a vy byste taky neměli.

Tady máte vroubek nejspíše vy, protože já tenhle bod splnil, ale spousta z Vás bohužel ne, takže na hradě máme, co máme.. Z mého hlediska to byl politicky opravdu velmi špatný rok, byli jsme tak blízko, ale něco tomu chybělo. A co? Největší problém dle mého byl v tom, že kampaně byly postavené tak, že buď volíte Zemana nebo nevolíte Zemana, stejně tak v parlamentních volbách buď jste volili Babiše nebo ne. Většina protikandidátů se rozhodla pro antikampaně, což si myslím, že není cesta. Důležité je nabídnou něco lepšího, oslovit voliče něčím novým a ne jen tím, že nejsem Zeman nebo Babiš, ikdyž za chviličku možná bude stačit i tohle, protože oba pánové se o to sami zasluhují.


31. Přiznám si, že jednám jako debil, kdykoli se budu chovat jako debil.

S tímhle jsem neměl nikdy problém 


32. Budu se aktivně připravovat na olomoucký maraton v roce 2019.

2019? Ku*va, to je letos? Letos běžet? Ten maraton je někdy v květnu? To je hodně, to mám jako běžet? No.. uvidíme, ono pokud to nepoběžím, tak se svět taky nezboří, že jo..


33. Přečtu si na konci roku 2018 tento článek a vyhodnotím, kolik se mi povedlo splnit.

Hodnotím, hodnotím a žádná sláva to není. Jsem spokojený jen tak napůl, ale zase na jednu stranu jsem zde objevil několik bodů, které pro mě nejsou již tak důležité jako byly a naopak zase spoustu bodů, které bych nyní bral na větší váhu.

Hlavní věc, kterou jsem zjistil, je ta, že nějaký takový seznam, v podstatě předsevzetí není špatná věc, ale zase jeho strikní dodržování není cesta. Je určitě dobré si začátkem roku usměrnit myšlenky a říct si, co bych chtěl a nechtěl udělat, ale život se prostě nějak vyvíjí a spoustu věcí člověk ani neovlivní, nebo třeba nechce ovlivnit.

A co teda letos

Rozhodl jsem se, že si nebudu psát takový seznam, nemá to úplně cenu, ale i tak bych si rád poznamenal několik věcí, které bych letos přece jen chtěl udělat.

Hlavní prioritou je pro mě letos Beast in love. Tvoříme boží značky a letos o nás bude hodně slyšet, doufám! Co se ještě pracovního života týká, tak bych se během letošního roku zase rád podíval do e-commerce, protože tohle odvětví mě bavilo a pořád baví, ale nezůstanu jen v online světe, protože projekt, který mám nyní v hlavě se již zřetelně rýsuje a během pár měsíců vyleze na povrch. Pokud jste z Olomouce, tak se s ním budete setkávat velmi často, doufám!

A co se týče osobních věcí, tak toho mám v hlavě taky spoustu. Chci cestovat, strašně moc a začnu již tento měsíc, protože už koncem ledna na nás čeká Mallorca a během roku bych chtěl navštívit spoustu destinací, stejně tak jako loni – po Evropě i mimo ni.

Další důležitou věcí je pro mě stěhování, v polovině roku bych to viděl na přesun do většího bytu, protože ten aktuální nám přestává stačit, ale to má ještě čas. Pokud jsme u toho pořizování nových věcí, tak bych si letos rád pořídil nové auto, jak nečekané, ale pozor, bude to auto, které chci aby mě neomrzelo a zůstalo mi déle než dva roky, takže držte palce.

Zároveň bych se letos rád více hýbal, chci začít běhat, aktivně jezdit na kole a občas možná navštívit i posilovnu, ale to nebudu přehánět 

A dál? To se uvidí. To už bych rád nechal na samotném životě.


Loading Likes...