Lidi, jděte volit!

Po pěti letech bude český národ znova volit svého prezidenta. Za tu dobu se toho v politické sféře stalo opravdu mnoho, ovšem pozitivní to moc nebylo a právě proto budou tyhle volby velmi ale velmi důležité, a to hlavně i z důvodu výsledků podzimních parlamentních voleb.

Letošní kampaň vlastně definuje jedna zásadní věc: šílená snaha zastavit Miloše Zemana, za každou cenu, za jakýchkoliv nákladů. Antizeman – to je jediná naprosto jasná a zároveň i uvěřitelná charakteristika, kterou každý jeden z osmi kandidátů nabízí. A ono se po pravdě ani není čemu divit  – Miloš Zeman v roli prezidenta nepůsobí velmi důstojně, a navíc jeho aktuální spojenectví s Andrejem Babišem vypadá neskutečně nebezpečně, ale právě pokud si vezmeme za příklad Andreje Babiše a parlamentní volby, tak tu je nějaká podoba. Většina politických stran se ve volbách naprosto ohradila proti Babišovi a jemu to ve finále jen zvýšilo popularitu a proto mám i nyní strach, aby to nedopadlo podobně.

Každopádně si myslím, že ikdyž jsou letošní volby malinko bizarní a to hlavně díky angažovanosti Jaromíra Soukupa do “politických debat” na TV Barandov, ceduli pro a proti, Ovčáčka s fíkusem, nekampani Miloše Zemana za 17 milionů a některým ne úplně povedeným volebním klipům, jsou letošní volby fajn. Snad poprve se nerozhoduji podle toho, kdo bude menší zlo, protože mi naopak vyhovuje několik kandidátů a jsem s nimi opravdu spokojený a ikdyž jsem v prvním kole pro svého kandidáta již naprosto rozhodnutý, tak v tom druhém si dokáži jakožto protivníka Zemana představit i někoho jiného a budu spokojený. Může se stát, ikdyž je to velmi nepravděpodobné, i to, že se Zeman do druhého kola nedostane a tak by bylo potom rozhodování horší, protože by proti sobě mohli stát dva opravdu kvalitní kandidáti.

 

 

A mimochodem, pokud se Zeman nestane prezidentem, tak je to poprve v historii, kdy by nebyl aktuální prezident zvolen i do druhého funkčního období. Takže, snažme se! Změníme historii 🙂 #ZemanNe

Jinak pokud ještě nejste rozhodnutí, koho budete volit, tak doporučuji volební kalkulačku: www.prezident21.cz

Ale hlavně! Jděte volit, protože volební účast byla při podzimních volbách opravdu nízká a skoro 40% lidí se k volbám vůbec nedostavilo a kdyby se dostavilo, výsledek mohl být úplně jiný. Říkáte si 1 hlas nic nezmění? Ale na podzim si to řeklo včetně vás 40% voličů.

Mám názor.

Jdu volit.

generace s názorem  |  facebook.com/generacesnazorem

 

Loading Likes...